Strony

Serwetka szydełkowa

Serwetka wykonana szydełkiem

Aranżując swoje wnętrza, szczególnie te, do których właśnie wprowadzałam się, nie myślałam o ozdabianiu. Najważniejsze było takie urządzenie wnętrz, aby było funkcjonalnie, ładnie, z pomysłem. W sposób samoistny pojawiały się takie blaty, półki, półeczki, że aż prosiły się o to, by położyć na nich serwetki. 
Serwetka jest więc nie tylko elementem dekoracyjnym, ale jednocześnie nadaje przytulności pomieszczeniu.
Niewielki stoliczek, stojący w rogu pokoju, aż prosił się, by położyć  na nim wyrazistą serwetkę
 Dlaczego wyrazistą ?



Pokój jest pomalowany na biało. Meble też są dość jasne. A wspomniany tu stolik, stojący w rogu pokoju, stanowił taką troszkę ciemną"plamę".
Należało go rozjaśnić.
Najlepszym rozwiązaniem była więc serwetka , biała, o dość wyrazistym wzorze. 
Zrobiłam na szydełku serwetkę.
Tak się prezentuje.   


Zbliżenie pojedynczych elementów serwetki - listki i kwiatki

Zrobiona jest z nici  bawełnianych o nieco większej grubości. Tę grubość wymógł też troszkę wzór.  Cała serwetka powstała z elementów  pojedynczych.
Czyli każdy kwiat, listek został zrobiony na szydełku , ale jako osobny element. Na koniec należy tylko odpowiednio połączyć je ze sobą. 
W tej serwetce łączenie elementów polegało na zszyciu ich razem.
I tu ujawnia się pewna zaleta tych nieco grubszych nici.Serwetka jest sama z siebie na tyle ciężka ( bez przesady ze słowem ciężka), że bardzo ładnie układa się na blacie. Nie zwija się. A dodatkowym atutem jest to, że nie jest konieczne , aby jakaś dodatkowa ozdoba stała na tej serwetce. Ale to oczywiście kwestia gustu . A z gustami nie dyskutuje się . Każdy ma prawo do własnego piękna.

Środek serwetki wykonanej szydełkiem

Serwetka jest zrobiona szydełkiem . Bardzo ważne było dokładne zachowanie wszystkich elementów, dokładne odliczanie półsłupków, słupków. Po prostu, całość musi się zgadzać i dokładnie pasować. Nie ma żadnej trudności w kwestii prania czy prasowania. Polecam .